15 Mart 2010 Pazartesi

Fatura ve Mükafat

.
Bir kulübün başarısı yada başarısızlığı kime yüklenmeli?
Topçular olabilir mi mesela yada teknik direktör.Sizleri bilemem ama ben bu soruya net bir şekilde cevap verebilirim.Fatura yada mükafat her ne ise bunun ilk sorumlusu yönetimdir.
Yönetim birlikte çalışacağı teknik adamı belirler,teknik adam mevcut kadroyu ayıklar,transfer listesi sunar,yönetimde gücü dahilinde para çıkartır masanın üzerine koyar.
Para varda istikrar yoksa ona basiretsizlik denir.Yönetimler;içinde cengaver adamların olduğu yada olması gerektiği bir mekanizmadır.Takım üst üste kötü sonuçlar alıyorsa;Hoca istifa yada yönetim istifa şeklinde bağırılır.Hocanın istifa etmesi yönetime ültimatom'dur.Direk yönetim istifa şeklinde bağrılıyorsa köklü değişiklik istenmektedir.
Lafı fazla dolaştırdım sanırım.Bugün Göztepe Etimesgutşeker deplasmanından 1 puanla ayrıldı.Tolere edilebilecek bir sonuç değildi.Göztepe ilk 2 şansı hala olsada genel anlamda oynanan futbol bu umudun yitirilmesine sebep oluyor.Bir yıl gibi kısa bir zamanda 3 hoca değişikliği ve yanlış transfer uygulamaları akabinde ara transfer döneminin fiyasko oluşu bu sonuçları beraberinde getirdi.
Ben bu işin faturasını topçular ve 3 ayrı teknik direktöre yüklenmesinden yana değilim.Kapı gibi yönetim varken!

Hiç yorum yok: